Realitní peklo aneb jak zaručeně (ne) prodávat nemovitost :-D

jak neprodávat nemovitost

Profesionální deformace mne občas zavede na cesty, ze kterých není návratu. Obrazně řečeno dostanu se do stádia hledání, řešení, nepochopení a vzápětí pochopení 😀 Protože v lokalitě, ve které bydlím, občas projíždím jednou větší vesnici už nějakou dobu (asi tak rok a půl) pozoruji jeden dům na prodej. Reklamní poutač na prodej jednou na plotě je, poté už zase není. Opravdu architektonicky zajímavě řešená vila, s pěkným pozemkem, výbornou lokalitou a dalo by se říct, že všechny občanské služby na dohoz kamenem. A tak mi to nedalo a trošku jsem prolustroval kde je onen problém s prodejem. Jestli je vysoká cena, nebo prostě jen dům není ve stavu, ve kterém zvenčí vypadá.

Šok nastal asi po hodině hledání. Prezentaci prodeje vily, jsem napoprvé opravdu nepochopil, na podruhé jsem si musel dát skleničku a napotřetí jsem prostě bouchnul jako saze v komínu. To nešlo udržet a jednoduše i při psaní tohoto článku, jsem doslova rozložený na molekuly 😀 Nic podobného jsem nikdy neviděl a pravděpodobně ani nikdy neuvidím.

První co Vás při pohledu na prezentaci prodeje napadne je provedení stránek někdy z 80-tých let minulého století. Tady evidentně ještě nedošla modernizace ani vyspělá reklamní propagace. Druhá je totální nepřehlednost nabídky (zejména nejasná cena, nejasná kontaktní osoba, nejasné údaje, nefunkční fotografie) a třetí jsou různé blikající svítící a podobné zašlosti a míchání fontů včetně různých velikostí (pro neznalé druh písma). Psychologický efekt to má pro někoho opravdu výrazný. Nedůvěra, totální odbourání a nepochopení jestli to ten člověk myslí vážně. U vily za několik milionů by si člověk představoval opravdu kvalitnější propagaci. Takhle prodávat tedy ne 🙁

Další ránu můžete očekávat ve způsobu prezentování ceny. Ačkoliv se napříč celými stránkami prezentuje několik krát dočasně snížená cena z 20 ti milionu na pouhých 13.990 000,- korun českých velikým písmem, kde Vám (pravděpodobně) majitel v každé třetí větě několik krát připomene, že se může vrátit z Hawaie a prodej si rozmyslet. Nebo naopak Vám tuto výhodnou koupí může vyfouknout jiný zájemce a tak nesmíte váhat, se rovnou v první polovině těchto graficky „povedených“ stránek dovíte zajímavou informaci a to cituji:

Právě teď uprostřed „okurkové sezóny“ léta roku  2015  Vás majitel ********, mimochodem majitel tohoto realitního portálu ******** vítá abyste se co nejdříve objednali na prohlídku, a využili  slevy z původně inzerované ceny „k jednání 20.00 mil. Kč“ či ze snížené ceny  17.9 mil. Kč a dokonce snad i ze skutečně velmi snížené ceny nyní dočasně jen 13,990,000.- Kč …. pak vyla cena k jednáíní snížená na 11.9+ mil. CZKa teď nově snížen ceny “ k jednání“ až na totálně směšně nízkou cenu jen 9.9 mil CZK .

cena

To opravdu nemůže někdo myslet vážně…..Nebo jo? v zhruba 80-ti slovech je 6 různých cen a ty bohužel nejsou všechny. Z 20-ti milionu prodejní ceny je nakonec necelých deset. Podle stránek se vila pravděpodobně prodává už nějakých pár let (minimálně od roku 2012). Mne to přijde jako nějaká recese, nebo prostě a jednoduše jen nechápu…Nebudu psát své pocity, protože se nechci vyjadřovat jinak než jsem zvyklý. Nepřipomíná Vám to Horsta Fuchse z Teleshopingu? Mne tedy hodně.

Přeci majitel, navíc někdo kdo se prezentuje jako „realitní makléř“, nemůže veřejně prezentovat svou slabost ve špatném odhadu ceny (kterou jak je vidět evidentně měl) a už vůbec ne takovým způsobem.

kameniceCelá prezentace a spolupráce je špatná. Tuto nabídku prezentuje i několik RK. Při hledání jsem dokonce zjistil, že kolegyně z mm reality usnula někde mezi druhým a třetím snížením ceny, které výše není ani uvedeno a prezentuje prodej za 16.800 000,- Kč.

Samotný majitel vilu prezentuje na sreality za 12.969 000,- Kč. Tedy v pořadí již 7 cena nemovitosti 🙂 Tak se v tom vyznejte 😀

Už jen pojetí a jedinečnost inzerátu na sreality ale i stránkách je totální katastrofa, posuďte sami:

majitel2Na jedné straně majitel odletěl, o několik řádků níže pod popisem majitel „vyhrožuje“, že, když vilu nikdo rychle nekoupí za sníženou cenu, zvedne tuto cenu na 15 milionu a odletí do Austrálie. Vila je vystěhovaná a připravená k prodeji, níže je však plně vybavená, na původních stránkách tam dokonce bydlí jeho rodina. Na stránkách majitel upozorňuje na naklonované inzeráty různých realitek, přitom je ke spolupráci sám vybízí.

Způsob inzerce nemá cenu komentovat
Způsob inzerce nemá cenu komentovat

Takže co je tady špatně? Všechno….od začátku až do konce je všechno špatně. Vila v několika milionové hodnotě si zaslouží opravdu lepší a kvalitnější prezentaci.Takto se opravdu nemovitosti neprodávají. Realitní peklo, které jsem za 13 let profesionální praxe zažil poprvé. Tím se samozřejmě nechci dotknou majitele pravděpodobně realitního profesionála, nicméně kvalitní propagace nemovitosti je jedna z nejúčinějších prodejních metod. Tady evidentně selhala.

Osobní realitní makléř pro Prahu, Prahu - východ, Posázaví a Benešovsko.

3 Comments

  • Reply Neznámá :-P 25.2.2016 at 13:07

    Ráda bych se zapojila do debaty. Je normální takto prezentovat prodej domu? Nebo jde pouze o ilakonický úlet majitele? když se podívám na jeho stránky tak vidím proklik na nějaké jáhla, nějakou buňku o které ani nevím co si myslet. Je v realitní branži tohle normální, nebo pán opravdu jen je trošku mišuge? Já tomu ani nechci věřit 🙁

  • Reply Jaromír 25.2.2016 at 13:21

    To není pravda že ne? Nebo mi chcete říct, že ten pako prezentující se titulem a odznakem realitního makléře je opravdu majitel? Dobrá sranda, k pobavení jednoznačně cool 😀

  • Reply Aleš Schejbal 20.12.2016 at 20:01

    Tak jak inzerát na nemovitost, tak i webové stránky mne spíše pobavily, ale ve finále to každého seriózního zájemce od koupi odradí, nevěřím ani příliš tomu, že pán má právnickou a realitní licenci v USA. S přítelkyní jsme ve Státech byli, a prezentace nemovitostí je tam na trochu jiné úrovni, jak tyto stránky. Ale pro zasmání dobré.

Leave a Reply

Your email address will not be published.*